UROCZYSTE OTWARCIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
          W WOLI RÓŻANIECKIEJ

w dniu 1985-02-16

Tej daty nikt z nas nie zapomni. To był najszczęśliwszy dzień dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Najokazalszy gmach na Woli Różanieckiej.To nasza szkoła, na którą czekaliśmy od lat. Na tak ważną uroczystość przybyły do nas władze Polityczno- Administracyjne Województwa Zamojskiego, które pomagały nam w budowie naszej inwestycji, swoją obecnością zaszczycili nas wojewoda zamojski- p. Marian Wysocki. Wraz z wojewodą przybył do nas sekretarz komitetu wojewódzkiego p. Zygmunt Mańkowski, który był przedtem naczelnikiem gminy Tarnogród. Był również przedstawiciel z Kuratorium Oświaty i Wychowania - p.Władysław Różański, naczelny dyrektor BPB- p. Ryszard Siek oraz kierownik budowy naszej szkoły-p. Józef Kucharczuk. Był obecny Inspektor Oświaty i Wychowania -p. Irena Kumka, władze polityczno-administracyjne i oświatowe naszej gminy, komitet budowy szkoły, którego przewodniczącą była p. Maria Dworniczak- sołtys naszej wioski. Przybyli wszyscy rodzice, nauczyciele, dzieci i młodzież szkolna, jak również pozaszkolna. Naszą uroczystość rozsławił na całą Polskę redaktor-p. Korzeniowski, któy nagrywał najciekawsze momenty z przebiegu tak ważnego dla nas wydarzenia, redagując audycję radiową o naszej szkole.