• Izba Tradycji Ludowej

Postanowiliśmy zatrzymać w naszej szkole choć namiastkę "przeszłości". Podjęliśmy się wielkiego przedsięwzięcia,  w które byli zaangażowani wszyscy nauczyciele, dzieci i ich rodzice. Urządziliśmy szkolne muzeum. Uczniowie z wielką pasją przystąpili do zadań. Pracując w grupach, zbierali informacje na podstawie których stworzyli następujące albumy: wyrażenia     i zwroty gwarowe, kapliczki i krzyże przydrożne w Woli Różanieckiej, przyśpiewki weselne i wyliczanki. Wszyscy uczniowie zebrali narzędzia gospodarskie, używane dawniej do pracy. Zostały one odrestaurowane i opisane. W szkole wygospodarowano salę, wybudowano piec, pobielono ściany i umieszczono tam eksponaty. W ten sposób powstała Izba Tradycji Ludowej, którą otwarto 09.06.2005r. W przygotowanej na tę okazję części artystycznej zaprezentowali się uczniowie i ich rodzice na wspólnej scenie. Było to dla wszystkich niesamowite przeżycie.