By oddać hołd tym tragicznym wydarzeniom uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz rodzicami uczestniczyli w lekcji historii. Zasłuchani w prelekcje, jakie wygłosił Pan Dyrektor Janusz Skubisz oraz przedstawiciel Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich oraz Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich w Biszczy, poznali dzieje walki o Tarnogród, która rozegrała się w nocy z 15 na 16 września 1939 roku.
85.ROCZNICA WYDARZEŃ WRZEŚNIOWYCH W BRAMIE KORCHOWSKIEJ
Osuchy -85.rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego
27 września chętni uczniowie z klas VI-VIII upamiętnili partyzantów ,którzy zginęli we wrześniu podczas II wojny światowej w walkach pod Osuchami. Dzięki takiej żywej lekcji historii dzieci mogły manifestować swój patriotyzm poprzez choćby złożenie wieńców na cmentarzu w Osuchach.
Mobilna gra w Osuchach
Grupa uczniów uczestniczyła również w innowacyjnej grze terenowej, zaś ich zadaniem było odczytanie kodów QR oraz udzielenie odpowiedzi na pytania.
Test edukacyjny
Niektórzy też próbowali swoich sił w konkursach historycznych.
Takie wydarzenie było doskonałą integracją, nauką młodego pokolenia oraz rekreacją. Gdzie, jak nie w lesie można zaczerpnąć świeżego powietrza? Nawet kiełbasa ogniskowa smakowała inaczej…A jeszcze te piękne żołnierskie piosenki… Na koniec wszyscy uczestnicy różnego rodzaju konkursów otrzymali upominki.
42
Projekt eTwinning
My counrty 3D
Tego roku nasza szkoła przystępuje do kolejnego projektu eTwinning. W projekcie tym uczestniczyć będą uczniowie klasy 6 : Bryła Jakub, Bodek Jakub, Szostak Patryk, Waręciak Lena, Marczak Wojciech, Kominek Rafał, oraz uczniowie klasy 8: Niedzielska Marta, Miśkowiak Nikola, Waręciak Fabian. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Magdalena Futoma. Główną ideą tego projektu jest stworzenie prawdziwej więzi i przyjaźni między uczniami partnerskimi. Projekt składa się z kilku modułów. Realizacja działań w jednym module trwa od jednego do dwóch miesięcy. Moduły mają różne tematy, na przykład "Poznawanie. Kim jesteśmy?", "Skarby ojczyzny" (studium zabytków architektury i kultury kraju), "Tradycje bożonarodzeniowe mojego kraju", "Naturalne laboratorium Europy", "Europa zaczyna się ode mnie. Co to oznacza?". W bezpiecznym wirtualnym środowisku edukacyjnym, takim jak TwinSpace, tablica online Padlet, uczniowie mogą się poznawać, dzielić informacjami i doświadczeniami, a także jednocześnie uczyć się komunikacji (w tym języka obcego) i umiejętności ICT. Ważne jest, aby uczniowie nauczyli się swobodnie dyskutować na różne tematy i odnosić je do własnego życia. Szkołami partnerskimi są szkoły z Ukrainy, Grecji, Chorwacji, Hiszpanii, Turcji, Polski, Rumunii i Gruzji. Projekt będzie realizowany od września 2024 r. do maja 2025 r.
NARODOWE CZYTANIE
- 2
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- 3
Archiwum Aktualności