•    85.ROCZNICA WYDARZEŃ WRZEŚNIOWYCH W BRAMIE KORCHOWSKIEJ

•     By oddać hołd tym tragicznym wydarzeniom uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz rodzicami uczestniczyli w lekcji historii. Zasłuchani  w  prelekcje, jakie wygłosił Pan Dyrektor Janusz Skubisz  oraz przedstawiciel Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich oraz Szwadronu Kawalerii  im. 3 Pułku Ułanów Śląskich w Biszczy, poznali dzieje walki o Tarnogród, która  rozegrała się w  nocy z 15 na 16 września 1939 roku.

• Osuchy -85.rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

•    27 września chętni uczniowie  z klas VI-VIII  upamiętnili partyzantów ,którzy zginęli we wrześniu podczas II wojny światowej w walkach pod Osuchami. Dzięki takiej żywej lekcji historii  dzieci mogły manifestować swój patriotyzm poprzez choćby złożenie wieńców na cmentarzu w Osuchach.

Mobilna gra w Osuchach

Grupa uczniów uczestniczyła  również w innowacyjnej grze terenowej, zaś ich zadaniem było odczytanie  kodów QR oraz udzielenie odpowiedzi na pytania.

Test edukacyjny

Niektórzy  też  próbowali swoich sił w konkursach historycznych.

Takie wydarzenie było doskonałą integracją, nauką młodego pokolenia  oraz rekreacją. Gdzie, jak nie w lesie można  zaczerpnąć świeżego powietrza? Nawet kiełbasa ogniskowa smakowała inaczej…A jeszcze te piękne żołnierskie piosenki… Na koniec wszyscy uczestnicy różnego rodzaju konkursów otrzymali upominki.

• Projekt eTwinning

• My counrty 3D

Tego roku nasza szkoła przystępuje do kolejnego projektu eTwinning. W projekcie tym uczestniczyć będą uczniowie klasy 6 : Bryła Jakub, Bodek Jakub, Szostak Patryk, Waręciak Lena, Marczak Wojciech, Kominek Rafał, oraz uczniowie klasy 8: Niedzielska Marta, Miśkowiak Nikola, Waręciak Fabian. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Magdalena Futoma. Główną ideą tego projektu jest stworzenie prawdziwej więzi i przyjaźni między uczniami partnerskimi. Projekt składa się z kilku modułów. Realizacja działań w jednym module trwa od jednego do dwóch miesięcy. Moduły mają różne tematy, na przykład "Poznawanie. Kim jesteśmy?", "Skarby ojczyzny" (studium zabytków architektury i kultury kraju), "Tradycje bożonarodzeniowe mojego kraju", "Naturalne laboratorium Europy", "Europa zaczyna się ode mnie. Co to oznacza?". W bezpiecznym wirtualnym środowisku edukacyjnym, takim jak TwinSpace, tablica online Padlet, uczniowie mogą się poznawać, dzielić informacjami i doświadczeniami, a także jednocześnie uczyć się komunikacji (w tym języka obcego) i umiejętności ICT. Ważne jest, aby uczniowie nauczyli się swobodnie dyskutować na różne tematy i odnosić je do własnego życia. Szkołami partnerskimi są szkoły z Ukrainy, Grecji, Chorwacji, Hiszpanii, Turcji, Polski, Rumunii i Gruzji. Projekt będzie realizowany od września 2024 r. do maja 2025 r.