•  XXXVI Ogólnopolski Bieg Uliczny 10- ka po Ziemii Biłgorajskiej

•   W niedzielę 6 października 2024r. w Biłgoraju zostały zorganizowane dla dzieci i młodzieży biegi na różne dystanse, w zależności od kategorii wiekowej.

Szkołę Podstawową w Woli Różanieckiej reprezentowała Natalia Mach (6 lat) i Jakub Grelak (kl. III).

Natalia Mach była pierwsza na mecie na swoim dystansie, miała do pokonania 200m. Grupa, w której startowała Natalia była bardzo liczna, jednak dziewczynka poradziła sobie z zadaniem bardzo dobrze.

Również bardzo dobrze poradził sobie Jakub Grelak na dystansie 400m. Rywalizacja była bardzo trudna, chłopcy w tej kategorii wiekowej stanowili najbardziej liczną grupę na zawodach.

Biegi dla różnych grup wiekowych odbyły się na bieżni lekkoatletycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Biegi dla dzieci i młodzieży organizowane są od lat i są włączane do harmonogramu Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego dla Seniorów na dystansie 10 km.

Opiekunem uczennicy była p. Małgorzata Zając.

Gratuluję i życzę dalszych udanych startów na zawodach sportowych.

• Rekonstrukcja historyczna

•   Uczniowie naszej szkoły mieli okazję do poznania historii naszego kraju poprzez  prelekcję   historyczną  o Powstaniu Warszawskim. Była to znakomita lekcja historii, a zarazem realizacja podstawy programowej z historii w klasach IV oraz VIII.

• Dzień Chłopaka, Dzień Brodacza, Dzień Krawaciarza

W tym roku uczennice z klas IV-VIII „ postawiły” na brody, krawaty oraz śmieszne konkursy. Niemal  każdy chłopak spieszył  do szkoły w brodach i krawatach. Wygrały oczywiście te najśmieszniejsze. Nagrodę za najciekawszy krawat ufundował Pan Dyrektor, natomiast upominki dla najśmieszniejszą brodę  ufundował opiekun SU.

A ILEŻ BYŁO ŚMIECHU  GDY…….

Zarówno  chłopcy jak mężczyźni pracujący w naszej szkole wzięli udział  w konkursie obierania ziemniaków, oddzielania żółtek od białek, w zabawie ,,mafia” oraz rozpoznawaniu  kosmetyków, wspólnym posiłku i seansie filmowym. Zabawy były doskonałą integracją społeczności szkolnej.

• Kolejna lekcja patriotyzmu w terenie

•   30 września nasi uczniowie uczestniczyli  w pokazach historycznych na temat WOJNY OBRONNEJ w Tarnogrodzie w 1939 roku . Prelekcja odbyła się na terenie  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu. Ta żywa lekcja historii przeprowadzona przez 3 Pułk Ułanów Śląskich umożliwiła bliższe zapoznanie się z historią  II wojny światowej.