.
DZIEŃ MATEMATYKI
Dziś obchodzimy dzień matematyki!
Święto to zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata, a w 2012 roku prawie 6 milionów uczniów z całego świata.W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.
Matematyka jest powszechnie uznawana za królową nauk. Może właśnie dziś, 12 marca, warto powtórzyć sobie matematyczne wzory i równania?
Żródło: 12 marca - dzień matematyki • Kartka z kalendarza • Polskie Radio Rzeszów
Tenis stołowy
- 6
Mistrzostwa Juniorzy
Bieg Wilczym Tropem
Laboratoria przyszłości- wykorzystanie plotera
Laboratoria przyszłości- wykorzystanie drukarki 3D
ZABAWA KARNAWAŁOWA
- 3
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
- 18
.
Laboratoria przyszłości- wykorzystanie drukarki 3D
Drukarka 3D zakupiona w ramach projektu to doskonałe urządzenie do przygotowania ozdób świątecznych. Uczniowie samodzielnie wybrali projekty i przygotowali je do wydruku.
WARSZTATY KULINARNE
- 6
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
PASOWANIE NA UCZNIA
26 listopada 2024r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Wykazali się także wiedzą, jaką już zdobyli w szkole. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie ołówkiem przez Pana Dyrektora. Pierwszaki ślubowały dbać o dobre imię szkoły oraz rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. W tym dniu pierwszoklasiści byli także pasowani na czytelnika i z tej okazji otrzymali książeczki. Na koniec uroczystości uczniowie klasy pierwszej otrzymali słodkie upominki.
17
Wizyta w Bibliotece Miejskiej w Tarnogrodzie - zwiedzanie wystawy Edwarda Sytego, malarstwo olejne
W Bibliotece Miejskiej w Tarnogrodzie są wystawione obrazy olejne autorstwa pana Edwarda Sytego, które nasi uczniowie klasy IV, V i VI mieli okazję zobaczyć i dowiedzieć się jak one powstają. Do żywej lekcji plastyki, którą przeprowadziła pani Magdalena Futoma dołączyli również uczniowie klasy VII i IV Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie. Na spotkaniu tym uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jakimi narzędziami posługuje się artysta malując obrazy olejne, jakich farb używa i czym może je rozcieńczać. Dzięki temu, że mogli na żywo zobaczyć te obrazy, zapoznali się z ich tematyką oraz poznali z jakich elementów składa się obraz i jak należy go omawiać i rozumieć. Na zakończenie zajęć sami mogli spróbować omówić wybrany obraz oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.
Spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Dmitrocą
Uczniowie klasy III i IV wzięli udział w spotkaniu autorskim, w Bibliotece Miejskiej w Tarnogrodzie. Bohaterem spotkania był poeta, pisarz i tłumacz pan Zbigniew Dmitroca. Jest on głównie autorem książek dla dzieci oraz tłumaczem literatury rosyjskiej. Pan Zbigniew w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoim dorobku oraz zaprezentował szereg wierszy napisanych przez siebie, zapraszając do prezentacji jednoosobowego teatrzyku kukiełkowego dzieci z widowni. Dzieci miały szereg pytań do Zbigniewa na temat jego twórczości, na które odpowiadał w bardzo interesujący sposób, zaspokajając ciekawość dzieci. Było to fantastyczne spotkanie z osobą, która uprawia tak ciekawy zawód jak pisarz.
PROJEKT KONKURSOWY ,,QUO VADIS. MIECZ MIŁOŚCI W 120. ROCZNICĘ PRZYZNANIA NAGRODY NOBLA HENRYKOWI SIENKIEWICZOWI”
Uczennice Anna Paluch i Nikola Miśkowiak wzięły udział w konkursie literackim inspirowanym lekturą ,,QUO VADIS”. Natchnieniem do napisania prac literackich na ww. konkurs była projekcja filmu pt.,,QUO VADIS.MIECZ MIŁOŚCI” w lubelskim kinie, w której wzięli udział nasi uczniowie. Prace powstały pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego pani E. Marczak. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Konkurs jest objęty patronatem m.in. Ministra Edukacji Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Wyjazd do TOK
GMINNE UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE
11 listopada jest Świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie tj.: Fabian Waręciak, Marta Niedzielska, Klaudia Szkoda, Rafał Kominek, Karolina Bryła oraz Sebastian Szostak to uczniowie, którzy w dniu dzisiejszym z wielką motywacją reprezentowali naszą szkołę w poczcie flagowym na uroczystościach w Tarnogrodzie. Dzisiejszą obecnością dali przykład poczucia solidarności i miłości do naszego kraju. Dziękujemy za uczestnictwo w tej jakże ważnej lekcji historii.
Wycieczka do Lublina, czyli dzień pełen wrażeń
28 października uczniowie z klas III-VIII odwiedzili nasze wojewódzkie miasto. Rankiem udali się do Muzeum Cebularza Lubelskiego. Był to pokaz w ,,żywym” muzeum dotyczący genezy wypieku oraz historii Lublina. Spacerując po Starym Mieście, po Placu Zamkowym uczestnicy podziwiali Zamek Królewski. Kolejnym etapem wycieczki był spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym. Uczniowie byli zaskoczeni widokiem przeróżnych owoców i roślin pochodzących z odległych zakątków świata. Dość nietypowym owocem, jaki znaleźli nasi wycieczkowicze był owoc w kształcie mózgu, czyli maclura pomifera. Po obiedzie uczniowie obejrzeli film pt. ,,Mój przyjaciel pingwin ”oraz ,,Quo Vadis”.
17
Archiwum Aktualności