WALENTYNKI 2022
„Narty dzieciom”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inicjatywie Narty dzieciom. Dzięki niej wspólnie z uczniami ze szkoły w Lipinach Dolnych uczyli się jeździć na nartach. W dniach 1 luty i 2 marca pojechaliśmy do Puław Górnych w województwie podkarpackim, na stok narciarski „Kiczera”. Tam pod kierunkiem instruktora uczniowie uczyli się jeździć na nartach i szlifować swoje umiejętności. Zajęcia odbywały się od rana do południa i po południu. Miedzy zajęciami posilaliśmy się gorącą herbatą i zapiekankami. Wszyscy bardzo dobrze się bawili korzystając z atrakcji stoku, śniegu i pogody. Wieczorem wrócili zmęczeni i zadowoleni.
7
1 MARCA
Podsumowanie I półrocza
Uczniowie wyróżnieni w klasach I-VIII, osiągający wysoki poziom wiadomości i umiejętności
KLASA III
- Fus Wiktor
- Waręciak Lena
KLASA V
- Paluch Anna 5,08 zachowanie wzorowe
- Niedzielska Marta 4,83 zachowanie wzorowe
- Kwaśniewski Maciej 4,75 zachowanie bardzo dobre
- Waręciak Fabian 4,75 zachowanie wzorowe
Sukcesy w powiatowym konkursie
Anna Paluch zdobyła III miejsce w powiatowym konkursie muzycznym o charakterze świątecznym, Mateusz Marczak został wyróżniony. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w przeglądzie otrzymają nagrody.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowien. Do konkursu zmotywowała uczniów pani Ewa Marczak.
WOŚP - Podziękowanie dla mieszkańców z Woli Różanieckiej
Pomimo, że wiał silny wiatr i padał deszcz chętni Wolontariusze z klasy VIII pełnili dyżur WOŚP. Nasi mieszkańcy i w tym roku nie zawiedli i ofiarowali aż 570 zł.
Dziękujemy każdemu mieszkańcowi, który przyczynił się do wsparcia polskiej medycyny i zapewnienia wyższych standardów leczenia chorób wzroku u dzieci.
Dziękują Wolontariusze: Maja Łuszczek, Krystian Dołomisiewicz, Gabrysia Gałka, Mikołaj Kominek i Gabrysia Myszkowiak.
Zapisy do oddziału przedszkolnego 2022/2023
Promocja zdrowej żywności
Uczniowie naszej szkoły są doskonale zaznajomieni z problematyką zdrowej żywności i zdrowego odżywiania.
Tematy związane z tą problematyką są poruszane min. na lekcjach biologii. W ramach tematów lekcyjnych z układu pokarmowego, uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania się oraz z wartościami odżywczymi wybranych, zdrowych produktów żywnościowych oraz ich walorami smakowymi.
Czyniąc lekcję ciekawszą uczniowie wykonali prezentacje multimedialne.
21 i 22 stycznia...
W "prezencie" załączamy filmiki...
Jasełka
Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią,
Nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią.
Lecz najmilszy - wigilijny wieczór przed świętami.
Jest tak piękny, taki inny – tak oczekiwany.
Uczniowie naszej szkoły wprowadzili nas w nastrój życzliwości i radości, przypominając nam magię Świąt Bożego Narodzenia występując w inscenizacji „Taka noc” przygotowaną pod kierunkiem pani Magdaleny Futoma i ks. Rafała Ćwikły. Uczniowie pięknie i na dodatek z wielkim kunsztem zaprezentowali swoje zdolności aktorskie przed szkolną publicznością i przybyłymi gośćmi.
W czasie pandemii wszystko jest przemeblowane. Warto więc skupić się na tym, co mimo wszystko jest trwałe, że nikt z nas nie jest sam, że można się ogrzać ludzkim słowem, że prawdziwa miłość nie podlega siłom niszczącym, a pomaganie drugiemu człowiekowi w potrzebie może być sensem życia. Takie przesłanie płynie z tegorocznych jasełek. I tak na zakończenie, wspomniane wyżej misterium bożonarodzeniowe, któremu przyświecał tytuł: „Taka noc” na pewno pozwoliło uświadomić oglądającym znaczenie i wielkość tej radosnej chwili przeżytej ponad dwa tysiące lat temu.
18
Konkursy
W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klas: VI-VIII wzięli udział w Kuratoryjnym Konkursie z Języka Polskiego oraz Historii. Mimo, że nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do II etapu, to wśród biorących udział najwięcej punktów uzyskali: Damian Krupa(historia) oraz Maja Łuszczek (język polski).
RAZEM NA ŚWIĘTA (Akcja MEiN)
Nasza społeczność szkolna już kolejny raz zachęciła rodziców, uczniów i nauczycieli do niesienia pomocy innym, jak również ,,do budowania wspólnot więzi międzypokoleniowej”. W tym roku pomogliśmy rodzinie z naszego regionu, która znalazła się w trudnej sytuacji i zorganizowaliśmy zbiórkę darów. Dzięki takiej akcji uczniowie uczą się odpowiedzialności za drugą osobę. Jednak szczególne podziękowania należą się Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję i zostali ,,świątecznymi aniołami dobroci”.
„GWIAZDKOPISANIE ”
Anna Paluch oraz Fabian Waręciak wzięli udział w świątecznym konkursie literackim zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom. Ania w swej pracy wspominała rodzinne święta, natomiast Fabian wykonał komiks, w którym ukazał jak wielką wartość mają: tradycja, dom i rodzina.
Akcja ,,Kartka dla obrońcy granic”
Uczniowie z naszej szkoły wysłali szczególne podziękowania dla służb mundurowych angażujących się na rzecz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny.
Akcja została zorganizowana przez Fundację Niepodległości oraz Lubelskie Kuratorium Oświaty.
Życzenia świąteczne
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
mamy przyjemność złożyć wszystkim Państwu życzenia:
radosnych, spokojnych, niezwykle ciepłych i rodzinnych świąt
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy oraz Społeczność Uczniowska.
Chłopcy z klasy II życzą wszystkim Wesołych Świąt
Program edukacyjny promujący nowy model konsumpcji żywności w oparciu o produkty lokalne i ekologiczne
7 grudnia 2021r. uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie wzięli udział w inauguracji programu edukacyjnego promującego nowy model konsumpcji żywności w oparciu o produkty lokalne i ekologiczne. Program ten realizowany jest między innymi przez firmę Barwy Zdrowia. Uczniowie wzięli udział w lekcji w ramach której została wygłoszona prelekcja z zakresu produktów ekologicznych. Zaprezentowany został również film dla dzieci wyprudukowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ
3 grudnia 2021r. uczniowie klas 1-3 zwiedzili Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, a także Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej. Podczas tej lekcji dzieci dowiedziały się o ciekawych tradycjach i zwyczajach u dawnych Lasowiakow, którzy zamieszkiwali nadsańskie wioski. Na koniec lekcji wszyscy wspólnie wykonali łańcuch choinkowy ze słomy i gładkiej bibuły. Po warsztatach dzieci miały możliwość podziwiania wystawy dotyczącej historii Rozwadowa, dawnego miasta, a obecnie dzielnicy Stalowej Woli. Muzeum Bombki Choinkowej podzielone jest na kilka sektorów. Pierwsza cześć od ktorej uczniowie zaczeli zwiedzanie to aranżacja 5 pomieszczeń, ktorych punktem centralnym jest choinka. Dzieci miały możliwość zobaczenia pieknych choinek w stylu amerykańskim, wiktoriańskim, norweskim, francuskim oraz staropolskim. W drugim etapie zwiedzania podziwiali tysiące pięknych bombek w różnych kształtach. Następnie mieli możliwość obejrzenia jak powstaje bombka choinkowa. Pokaz dmuchania i ozdabiania bombek zrobił na dzieciach duże wrażenie. Na koniec każdy z uczniów wziął udział w warsztatach na których ozdobił bombkę według własnego pomysłu.
5
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
6 grudnia to ważna data w kalendarzu. Wszyscy z niecierpliwością czekali na prezenty od św. Mikołaja.
21
NASZA SZKOŁA W PROGRAMIE CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ
,,Włącz szkołę ” to program ogólnopolski, który angażuje uczniów w różne sprawy społeczne. Projekt ten będzie realizowany w ramach zajęć z wychowawcą. A zatem zaczynamy !!!
Archiwum Aktualności