.
Laboratoria przyszłości- wykorzystanie drukarki 3D
Drukarka 3D zakupiona w ramach projektu to doskonałe urządzenie do przygotowania ozdób świątecznych. Uczniowie samodzielnie wybrali projekty i przygotowali je do wydruku.
WARSZTATY KULINARNE
- 6
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
PASOWANIE NA UCZNIA
26 listopada 2024r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Wykazali się także wiedzą, jaką już zdobyli w szkole. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie ołówkiem przez Pana Dyrektora. Pierwszaki ślubowały dbać o dobre imię szkoły oraz rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. W tym dniu pierwszoklasiści byli także pasowani na czytelnika i z tej okazji otrzymali książeczki. Na koniec uroczystości uczniowie klasy pierwszej otrzymali słodkie upominki.
17
Wizyta w Bibliotece Miejskiej w Tarnogrodzie - zwiedzanie wystawy Edwarda Sytego, malarstwo olejne
W Bibliotece Miejskiej w Tarnogrodzie są wystawione obrazy olejne autorstwa pana Edwarda Sytego, które nasi uczniowie klasy IV, V i VI mieli okazję zobaczyć i dowiedzieć się jak one powstają. Do żywej lekcji plastyki, którą przeprowadziła pani Magdalena Futoma dołączyli również uczniowie klasy VII i IV Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie. Na spotkaniu tym uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jakimi narzędziami posługuje się artysta malując obrazy olejne, jakich farb używa i czym może je rozcieńczać. Dzięki temu, że mogli na żywo zobaczyć te obrazy, zapoznali się z ich tematyką oraz poznali z jakich elementów składa się obraz i jak należy go omawiać i rozumieć. Na zakończenie zajęć sami mogli spróbować omówić wybrany obraz oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.
Spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Dmitrocą
Uczniowie klasy III i IV wzięli udział w spotkaniu autorskim, w Bibliotece Miejskiej w Tarnogrodzie. Bohaterem spotkania był poeta, pisarz i tłumacz pan Zbigniew Dmitroca. Jest on głównie autorem książek dla dzieci oraz tłumaczem literatury rosyjskiej. Pan Zbigniew w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoim dorobku oraz zaprezentował szereg wierszy napisanych przez siebie, zapraszając do prezentacji jednoosobowego teatrzyku kukiełkowego dzieci z widowni. Dzieci miały szereg pytań do Zbigniewa na temat jego twórczości, na które odpowiadał w bardzo interesujący sposób, zaspokajając ciekawość dzieci. Było to fantastyczne spotkanie z osobą, która uprawia tak ciekawy zawód jak pisarz.
PROJEKT KONKURSOWY ,,QUO VADIS. MIECZ MIŁOŚCI W 120. ROCZNICĘ PRZYZNANIA NAGRODY NOBLA HENRYKOWI SIENKIEWICZOWI”
Uczennice Anna Paluch i Nikola Miśkowiak wzięły udział w konkursie literackim inspirowanym lekturą ,,QUO VADIS”. Natchnieniem do napisania prac literackich na ww. konkurs była projekcja filmu pt.,,QUO VADIS.MIECZ MIŁOŚCI” w lubelskim kinie, w której wzięli udział nasi uczniowie. Prace powstały pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego pani E. Marczak. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Konkurs jest objęty patronatem m.in. Ministra Edukacji Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Wyjazd do TOK
GMINNE UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE
11 listopada jest Świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie tj.: Fabian Waręciak, Marta Niedzielska, Klaudia Szkoda, Rafał Kominek, Karolina Bryła oraz Sebastian Szostak to uczniowie, którzy w dniu dzisiejszym z wielką motywacją reprezentowali naszą szkołę w poczcie flagowym na uroczystościach w Tarnogrodzie. Dzisiejszą obecnością dali przykład poczucia solidarności i miłości do naszego kraju. Dziękujemy za uczestnictwo w tej jakże ważnej lekcji historii.
Wycieczka do Lublina, czyli dzień pełen wrażeń
28 października uczniowie z klas III-VIII odwiedzili nasze wojewódzkie miasto. Rankiem udali się do Muzeum Cebularza Lubelskiego. Był to pokaz w ,,żywym” muzeum dotyczący genezy wypieku oraz historii Lublina. Spacerując po Starym Mieście, po Placu Zamkowym uczestnicy podziwiali Zamek Królewski. Kolejnym etapem wycieczki był spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym. Uczniowie byli zaskoczeni widokiem przeróżnych owoców i roślin pochodzących z odległych zakątków świata. Dość nietypowym owocem, jaki znaleźli nasi wycieczkowicze był owoc w kształcie mózgu, czyli maclura pomifera. Po obiedzie uczniowie obejrzeli film pt. ,,Mój przyjaciel pingwin ”oraz ,,Quo Vadis”.
17
WARSZTATY ORNITOLOGICZNE
W dniu 18 października 2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej z Woli Różanieckiej wybrali się do Stacji Terenowej Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego w Pukałach na bezpłatne zajęcia terenowe prowadzone na świeżym powietrzu pod okiem specjalisty ornitologa. Podczas warsztatów mogli z bliska poznać wiele gatunków ptaków, dowiedzieć się o ich zachowaniu, budowie i ekologii. Prowadzący zajęcia zachęcał uczniów do pomocy przy obrączkowaniu ptaków – notowanie niezbędnych informacji o danym gatunku ptaków, możliwość wypuszczania ptaków prosto z dłoni w przestrzeń powietrzną. Uczniowie mogli obejrzeć stanowiska z siatek ornitologicznych, w których łapane są ptaki na potrzeby oznakowania. Podczas pobytu odwiedziliśmy również ostoję konika polskiego – dzieci mogły nakarmić zwierzęta.
16
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
- 8
XXXVI Ogólnopolski Bieg Uliczny 10- ka po Ziemii Biłgorajskiej
W niedzielę 6 października 2024r. w Biłgoraju zostały zorganizowane dla dzieci i młodzieży biegi na różne dystanse, w zależności od kategorii wiekowej.
Szkołę Podstawową w Woli Różanieckiej reprezentowała Natalia Mach (6 lat) i Jakub Grelak (kl. III).
Natalia Mach była pierwsza na mecie na swoim dystansie, miała do pokonania 200m. Grupa, w której startowała Natalia była bardzo liczna, jednak dziewczynka poradziła sobie z zadaniem bardzo dobrze.
Również bardzo dobrze poradził sobie Jakub Grelak na dystansie 400m. Rywalizacja była bardzo trudna, chłopcy w tej kategorii wiekowej stanowili najbardziej liczną grupę na zawodach.
Biegi dla różnych grup wiekowych odbyły się na bieżni lekkoatletycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Biegi dla dzieci i młodzieży organizowane są od lat i są włączane do harmonogramu Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego dla Seniorów na dystansie 10 km.
Opiekunem uczennicy była p. Małgorzata Zając.
Gratuluję i życzę dalszych udanych startów na zawodach sportowych.
Rekonstrukcja historyczna
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję do poznania historii naszego kraju poprzez prelekcję historyczną o Powstaniu Warszawskim. Była to znakomita lekcja historii, a zarazem realizacja podstawy programowej z historii w klasach IV oraz VIII.
10
Dzień Chłopaka, Dzień Brodacza, Dzień Krawaciarza
W tym roku uczennice z klas IV-VIII „ postawiły” na brody, krawaty oraz śmieszne konkursy. Niemal każdy chłopak spieszył do szkoły w brodach i krawatach. Wygrały oczywiście te najśmieszniejsze. Nagrodę za najciekawszy krawat ufundował Pan Dyrektor, natomiast upominki dla najśmieszniejszą brodę ufundował opiekun SU.
A ILEŻ BYŁO ŚMIECHU GDY…….
Zarówno chłopcy jak mężczyźni pracujący w naszej szkole wzięli udział w konkursie obierania ziemniaków, oddzielania żółtek od białek, w zabawie ,,mafia” oraz rozpoznawaniu kosmetyków, wspólnym posiłku i seansie filmowym. Zabawy były doskonałą integracją społeczności szkolnej.
5
Kolejna lekcja patriotyzmu w terenie
30 września nasi uczniowie uczestniczyli w pokazach historycznych na temat WOJNY OBRONNEJ w Tarnogrodzie w 1939 roku . Prelekcja odbyła się na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu. Ta żywa lekcja historii przeprowadzona przez 3 Pułk Ułanów Śląskich umożliwiła bliższe zapoznanie się z historią II wojny światowej.
9
85.ROCZNICA WYDARZEŃ WRZEŚNIOWYCH W BRAMIE KORCHOWSKIEJ
By oddać hołd tym tragicznym wydarzeniom uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz rodzicami uczestniczyli w lekcji historii. Zasłuchani w prelekcje, jakie wygłosił Pan Dyrektor Janusz Skubisz oraz przedstawiciel Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich oraz Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich w Biszczy, poznali dzieje walki o Tarnogród, która rozegrała się w nocy z 15 na 16 września 1939 roku.
Osuchy -85.rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego
27 września chętni uczniowie z klas VI-VIII upamiętnili partyzantów ,którzy zginęli we wrześniu podczas II wojny światowej w walkach pod Osuchami. Dzięki takiej żywej lekcji historii dzieci mogły manifestować swój patriotyzm poprzez choćby złożenie wieńców na cmentarzu w Osuchach.
Mobilna gra w Osuchach
Grupa uczniów uczestniczyła również w innowacyjnej grze terenowej, zaś ich zadaniem było odczytanie kodów QR oraz udzielenie odpowiedzi na pytania.
Test edukacyjny
Niektórzy też próbowali swoich sił w konkursach historycznych.
Takie wydarzenie było doskonałą integracją, nauką młodego pokolenia oraz rekreacją. Gdzie, jak nie w lesie można zaczerpnąć świeżego powietrza? Nawet kiełbasa ogniskowa smakowała inaczej…A jeszcze te piękne żołnierskie piosenki… Na koniec wszyscy uczestnicy różnego rodzaju konkursów otrzymali upominki.
42
Projekt eTwinning
My counrty 3D
Tego roku nasza szkoła przystępuje do kolejnego projektu eTwinning. W projekcie tym uczestniczyć będą uczniowie klasy 6 : Bryła Jakub, Bodek Jakub, Szostak Patryk, Waręciak Lena, Marczak Wojciech, Kominek Rafał, oraz uczniowie klasy 8: Niedzielska Marta, Miśkowiak Nikola, Waręciak Fabian. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Magdalena Futoma. Główną ideą tego projektu jest stworzenie prawdziwej więzi i przyjaźni między uczniami partnerskimi. Projekt składa się z kilku modułów. Realizacja działań w jednym module trwa od jednego do dwóch miesięcy. Moduły mają różne tematy, na przykład "Poznawanie. Kim jesteśmy?", "Skarby ojczyzny" (studium zabytków architektury i kultury kraju), "Tradycje bożonarodzeniowe mojego kraju", "Naturalne laboratorium Europy", "Europa zaczyna się ode mnie. Co to oznacza?". W bezpiecznym wirtualnym środowisku edukacyjnym, takim jak TwinSpace, tablica online Padlet, uczniowie mogą się poznawać, dzielić informacjami i doświadczeniami, a także jednocześnie uczyć się komunikacji (w tym języka obcego) i umiejętności ICT. Ważne jest, aby uczniowie nauczyli się swobodnie dyskutować na różne tematy i odnosić je do własnego życia. Szkołami partnerskimi są szkoły z Ukrainy, Grecji, Chorwacji, Hiszpanii, Turcji, Polski, Rumunii i Gruzji. Projekt będzie realizowany od września 2024 r. do maja 2025 r.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie