• PIERWSZY  DZIEŃ   WIOSNY

•      W związku z tym, że  właśnie 21 marca uczniowie  VIII klasy zwiedzali biłgorajskie szkoły, toteż młodsi  uczniowie z VI  i VII klasy z miłą  chęcią wcielili  się w role nauczycieli i uczyli młodszych. ,,Nowi” nauczyciele (być może przyszli) pracowali z zapałem. Następnie odbyły się zawody: ubijanie białek, oddzielanie żółtek od białek, chodzenie w workach, rzuty woreczkami, odbijanie piłką,  skakanie na skakance, zakładanie skarpet ,,gigantów” na czas i wiele innych. Fajnie spędziliśmy ten dzień.

• WYJAZD DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

•     Piewrszy dzień wiosny ósmoklsiści z naszej szkoły razem  z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Różańcu Drugim spędzili w Biłgoraju. Najpierw odwiedzili szkoły: Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcacych oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej. Zapoznali się z ofertami na rok szkolny 2022/2023. Z uwagą słuchali nauczycieli oraz uczących się w tych placówkach. Następnie przy pizzy dzieli się wrażeniami i planami dotyczącymi wyborów szkół ponadpodstawowych.

• SZKOLNE POTYCZKI ORTOGRAFICZNE

•          11 marca 2022 r.w naszej szkole zostały przeprowadzone potyczki  ortograficzne. Były to eliminacje do powiatowego konkursu ortograficznego ,,Żółty Orzech”, którego organizatorem jest Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej   w  Biłgoraju. Do konkursu zakwalifikowała się Gabriela Gałka.

Życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym

• PODSUMOWANIE PROJEKTU "WŁĄCZ SIĘ"

•       Nasze działania, w które zaangażowani byli uczniowie z klas V i VI dobiegły końca. Poprzez  projekt CEO uczniowie debatowali o  współczesnych zagrożeniach ludzkości. Dzięki innowacyjnej metodzie kart ,,Włącz się” relacje społeczne uczniów jeszcze bardziej się  wzmocniły.

• DZIEŃ KOBIET

•  Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego dokonali wszelkich starań, aby ten dzień umilić  dziewczynom i dziewczynkom, toteż  przygotowali  zabawne zagadki. Za  udzielenie poprawnej odpowiedzi  można było  otrzymać  bony edukacyjne do wykorzystania na kartkówkę, odpowiedź ustną lub sprawdzian  oraz smakołyki.

• „Narty dzieciom”

•     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inicjatywie Narty dzieciom. Dzięki niej wspólnie z uczniami ze szkoły w Lipinach Dolnych uczyli się jeździć na nartach. W dniach 1 luty i 2 marca pojechaliśmy do Puław Górnych w województwie podkarpackim, na stok narciarski „Kiczera”. Tam pod kierunkiem instruktora uczniowie uczyli się jeździć na nartach i szlifować swoje umiejętności. Zajęcia odbywały się od rana do południa i po południu. Miedzy zajęciami posilaliśmy się gorącą herbatą i zapiekankami. Wszyscy bardzo dobrze się bawili korzystając z atrakcji stoku, śniegu i pogody. Wieczorem wrócili zmęczeni i zadowoleni.