• Przed akcją WOŚP (szkolenie)

•   Przed tegoroczną akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy główni wolontariusze wzięli udział w przygotowaniach, które edukowały, ale też integrowały grupy rówieśnicze. Niełatwym dla niektórych (wcale nie dla Kamila i Mikołaja) wyzwaniem okazało złożenie puszek, które miały kształt bryły matematycznej. Mikołaj i Kamil wykazali się znakomitymi zdolnościami matematycznymi i pomagali składać puszki uczniom z innych szkół. Pani prowadząca szkolenie pochwaliła ich za wysoki poziom umiejętności .

• SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

•   19 stycznia odwiedził naszą szkołę leśniczy - Pan Jerzy Bryła, który przeprowadził lekcję na temat " Dokarmiania ptaków ". Pan Jerzy w swojej prezentacji przybliżył uczniom gatunki ptaków,  które o tej porze roku możemy zobaczyć za oknem.  Uświadomił także uczniom, że dokarmianie ptaków to nie okazjonalne zdarzenie, ale cykliczna akcja, która wymaga systematyczności i wiedzy dotyczącej rodzaju pokarmu. Dzieci  dowiedziały się również czym dokarmiać ptaki.

Pan leśniczy przekazał uczniom pokarm dla ptaków,  który później wspólnie zawiesili na drzewie przed szkołą.

Dziękujemy panu leśniczemu za wizytę w naszej szkole. Stała się ona doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

• Reakcje strąceniowe

•   Podczas lekcji chemii uczniowie klasy ósmej zgłębiali temat reakcji strąceniowych czyli takich, w wyniku których powstaje produkt w postaci osadu. Na podstawie tabeli rozpuszczalności wodorotlenków i soli w wodzie samodzielnie opracowali zestaw odczynników chemicznych niezbędnych do otrzymania wybranych soli i wodorotlenków. Sporządzili odpowiednie roztwory i przeprowadzali zaplanowane reakcje chemiczne. W ich wyniku powstały piękne, kolorowe, o różnej strukturze osady. Nauka + zabawa = skuteczna edukacja

• Laboratoria przyszłości- "Świąteczny czas"

•   Uczniowie klasy 7 zrealizowali projekt filmowy na lekcjach plastyki. Wykonali oni animacje poklatkowe o tematyce świątecznej. Do montażu animacji użyli aplikacji cap cut oraz sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Przy realizacji projektu wszyscy wykazali się kreatywnością, pomysłowością i twórczym spojrzeniem. Filmy wyszły super, ekstra, fantastyczne.

• Laboratoria Przyszłości- wykorzystanie drukarki 3D

•  Uczniowie na lekcjach informatyki zaprojektowali oraz wydrukowali ozdoby choinkowe- gwiazdki . Wykorzystali drukarkę 3D zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczeń kl.8- Damian Krupa samodzielnie wymieniał kolory filamentów w drukarce.

• Rozstrzygnięcie konkursu bożonarodzeniowego

• ,,Odświeżamy” to, co było pozytywne ,czyli podsumowanie konkursów szkolnych

Tuż po rozpoczęciu NOWEGO ROKU ,czyli 3 stycznia zostały wręczone nagrody dla wszystkich uczniów, którzy wykonali stroiki świąteczne. Ozdoby zdobią parapety korytarza górnego .Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w życie naszej szkoły.

Konkurs zorganizowały nauczycielki : Joanna Leśniak i Ewa Marczak

Wyniki Szkolnego Testu o Niepodległości

Po obejrzeniu animowanych filmików historycznych (Kamlotki.pl ,Edukredka.pl) uczniowie napisali test. Do zdobycia było 26 punktów.

Wyniki konkursu są następujące :

I miejsce :Ania Paluch ,Fabian Waręciak klasa VII

II miejsce :Sebastian Szostak klasa V

III miejsce : Adam Gurdziel klasa VIII

IV miejsce : Szymon Kubaj klasa IV

Laureaci testu otrzymali nagrody .

Konkurs zorganizowała p. E. Marczak , SU oraz członkowie Wolontariatu.

• Z wizytą w ZSCKR

•      19 grudnia uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Dniach Otwartych w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu . W świątecznym nastroju , po występach tutejszej młodzieży zwiedzaliśmy szkołę. Uwagę uczniów skupiły pięknie ustrojone sale lekcyjne oraz choinka udekorowana w barwach narodowych. Młodzież mogła zwiedzić wszelkie zakamarki tutejszej placówki. W pracowni gastronomicznej odbyło się wspólne zdobienie wypieków cukierniczych oraz poczęstunek, natomiast w budynku warsztatowym młodzież poznała mechanizm najnowszych maszyn. Pod okiem nauczycieli tamtejszej szkoły uczniowie sprawdzili jak działa maszyna do tłoczenia oleju , korzystali też ze spawarki. Następnie można było podziwiać najnowsze maszyny rolnicze, zaś na placu manewrowym poprzez próbną jazdę znakomicie sprawdzili się , w skupieniu omijając pachołki drogowe. Na niektórych wrażenie zrobiła jazda ciągnikiem z przyczepą. Nasi uczniowie byli zaskoczeni, gdy dowiedzieli się ,że w ZSCKR można bezpłatnie zdobyć prawo jazdy na auto osobowe ,kombajn oraz ciągnik rolniczy.

Wyjazd był znakomitą okazją do poznania oferty kierunków kształcenia oraz integracją z rówieśnikami z różnych szkół. To był wspaniały dzień.