• Lekcje w terenie, czyli szkolna wycieczka

          •   W kwietniu uczniowie klas II-VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej odwiedzając Leżajsk oraz Rzeszów . Będąc w Klasztorze OO. Bernardynów w Leżajsku , uczniowie realizowali podstawę programową z historii oraz religii. Poznali manierystyczno– barokową architekturę. Zainteresowanie u uczniów wzbudził fortyfikacyjny system basztowy budowli oraz bogata dekoracja wnętrza klasztoru. Ksiądz Rafał, organizator wycieczki opowiedział dzieciom o ołtarzach świątyni oraz placu przy klasztorze. Następnie w Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie uczniowie mogli obejrzeć zabytkowe :samochody, motocykle, samolot wojskowy i cywilny sprzęt RTV, mundury i stare sprzęty codziennego użytku. Była to prawdziwa ,,uczta” dla miłośników pojazdów, natomiast dla wszystkich niezapomniana lekcja historii. Najfajniejszy jednak punkt czekał po obiedzie, czyli FlyPark. Ten krótki pobyt w województwie podkarpackim pozwolił uczniom oderwać się od codzienności i przyjemnie spędzić czas.

          • Laboratoria Przyszłości- zajęcia praktyczne lutownicą

          •  

              Dzięki udziałowi naszej szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości ”uczniowie II etapu edukacji poznali budowy stacji lutowniczej oraz zgłębiali tajniki wypalania w drewnie tabliczek informacyjnych, które teraz zdobią drzwi sal lekcyjnych.

              Takie zajęcia sprawiają uczniom radość i wraz z nowymi urządzeniami dzieci uczą się realizować proste konstrukcje .

          • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2023

          •       19 IV 1943r.wybuchło POWSTANIE W GETCIE WARSZAWSKIM. Aby upamiętnić 80.rocznicę tak ważnego wydarzenia wzorem lat ubiegłych uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne udostępnione przez Muzeum Historii Żydów Polskich oraz uczestniczyli w zdalnym szkoleniu dotyczącym AKCJI ŻONKILE .

             

             

             

          • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „STOP PRZEMOCY I AGRESJI”

          •  

                  W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „ STOP PRZEMOCY I AGRESJI” przeznaczony dla uczniów klas  I -VIII. Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród był Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy  w Rodzinie w Tarnogrodzie działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej    w Tarnogrodzie. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy dotyczącej przeciwdziałania  przemocy. Celem konkursu była profilaktyka agresji i przemocy, kształtowanie empatii i szacunku do drugiego człowieka, podnoszenie świadomości uczestników na temat negatywnych konsekwencji wynikających z występowania przemocy w szkole i rodzinie, propagowanie właściwych wzorców zachowań, a także edukacja dzieci i młodzieży w zakresie skutków stosowania i doświadczania przemocy.
                 Każda praca wykonana indywidualnie pokazywała nam wiedzę ucznia na temat przemocy, uwrażliwiała na zło płynące z jej stosowania. Na zwycięzców konkursu czekały dyplomy  i nagrody rzeczowe.
            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i wysiłek włożony w wykonanie prac.

            Laureaci konkursu:

             

            Kategoria I (klasy I - III)

            I miejsce - Wojciech Kędzierski

            II miejsce - Małgorzata Pawlik

            Kategoria II (klasy IV - VIII)

            I miejsce - Fabian Waręciak

            II miejsce - Wiktor Fus

            III miejsce - Oliwia Miśkowiak, Nikola Miśkowiak

             

             

            Katarzyna Skubisz

            Pedagog szkolny
            Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego

            ds. Przeciwdziałania Przemocy

            w Rodzinie w Tarnogrodzie