• Spotkanie uczniów z mediatorem zawodowym panią Iloną Dzido.

•         W ramach realizacji Programu Wychowawczo - Profilaktycznego Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej 19 października 2022 r.  odbyło się spotkanie uczniów klas VI - VIII z panią Iloną Dzido - dyrektorem Ośrodka Interwencji Kryzysowej  w Biłgoraju oraz mediatorem zawodowym.

Pani Mediator poruszyła problemy związane z genezą konfliktu, podkreśliła jak ważna jest właściwa komunikacja, aby dojść do porozumienia. Międzynarodowy Tydzień Mediacji 2022 był także dla pani Ilony Dzidy okazją do zapoznania uczniów naszej szkoły z ideą mediacji rówieśniczych.

• Dzień Edukacji Narodowej

•        W czwartek 13 października, w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy ósmej i drugiej przedstawili jakie znaczenie mają uchwały podjęte przez Komisję Edukacji Narodowej dla całej edukacji w Polsce. Uczniowie przypomnieli, że dzięki temu co uchwalono wtedy, dzieci i młodzież dzisiaj może się uczyć czytać i pisać w języku polskim oraz że każdy niezależnie od płci może zdobyć wykształcenie. Obchody Dnia Edukacji Narodowej to również okazja aby podziękować nauczycielom w sposób szczególny. W tym roku nagrodę Burmistrza Tarnogrodu za pracę dydaktyczno - wychowawczą otrzymała pani Ewa Marczak. Nagrodę dyrektora otrzymały pani Magdalena Futoma, pani Anna Bździuch i pan Jan Patro. Uczniowie podziękowali nauczycielom wręczając im upominki w postaci róży i pudełeczka z cukierkami oraz napisami za co ich lubią 😉.

W akademii został wykorzystany sprzęt nagłaśniający i mikrofony bezprzewodowe zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.

• XXXIV Ogólnopolski Bieg Uliczny 10 – po Ziemii Biłgorajskiej

•      W dniu 2 pażdziernika uczniowe SP w Woli Różanieckiej brali udział w XXXIV Ogólnopolski Bieg Uliczny 10 – po Ziemii Biłgorajskiej. Każdy uczeń startował na określonym dystansie w swojej kategorii wiekowej.

400m - Michał Margol ( kl. II)

600m – Lena Waręciak (kl. IV)

800m. – Fabian Waręciak ( kl. VI)

300m – Tymon Grelak, Jakub Grelak (kl. I)

150m – Michał Grelak, Marcel Fus (kl. I)

• Założycielem Zamościa był….

•    Dnia 5 października  2022r.uczniowie klas IV-VIII  uczestniczyli w wycieczce do Zamościa. Starsi obejrzeli film pt.: ,,Orlęta. Grodno”. Natomiast młodsi mogli podziwiać animowaną komedię familijną pt. ,, Tedi  i szmaragdowa tablica”. Następnie udaliśmy się na Rynek Wielki, gdzie została uczniom przybliżona  historia miasta.

• Spotkanie z policjantem

•       W dniu 03.10.2022r. naszą szkołę odwiedził pan policjant aspirant sztabowy Marek Popowicz. Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z internetu.

• Dzień Chłopaka

•      Uczennice z Samorządu Uczniowskiego oraz Wolontariatu; Marta Niedzielska, Ania Paluch, Nikola Miśkowiak oraz Kinga Harmida przygotowały zabawy dla uczniów z naszej szkoły. Wiele emocji zyskała zabawa polegająca na szukaniu kopert z pytaniami z różnych dziedzin na górnym korytarzu. Najwięcej pytań znalazł Kuba Bryła z IV klasy i to on zdobył najwięcej upominków. Natomiast konkurencja, która polegała na obieraniu  jabłek i ziemniaków rozbawiła wszystkich. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie DŻENTELMENOM, oczywiście tylko tym, którzy w eleganckich koszulach reprezentowali ten dzień, na czele  z Panem Dyrektorem.