• Zabawy andrzejkowe

          •   Członkowie SU oraz Wolontariatu przygotowali zabawy andrzejkowe dla oddziału przedszkolaków oraz pozostałych uczniów. Były wyścigi butów, obieranie jabłek ,pływające listki laurowe oraz serca z imionami  i karteczki  z zawodami .Fotografie wykonane przez rodziców, uczniów i nauczycieli są dowodem na to ,ile radości przyniósł ostatni dzień listopada.

          • Spotkanie policjanta z uczniami Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej

          •   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej uczestniczyli w spotkaniu z panem sierżantem Wojciechem Rzeźnikiem z Posterunku Policji w Tarnogrodzie.

              Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klasy IV i V. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Pan Wojciech Rzeźnik poruszył także temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, ale również kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

              Informacje przekazane przez pana Policjanta przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów.

              Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo- profilaktycznego naszej szkoły.

                                                                                                                              Katarzyna Skubisz- pedagog szkolny

          • Nasze aktywności w konkursach

          • Konkurs  polonistyczny

             

                        Ania Paluch, uczennica klasy VII zakwalifikowała się do II etapu Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.

             Konkurs literacki

             

                        Uczennice klasy VII ;Anna Paluch oraz Nikola Miśkowiak wzięły udział  w ogólnopolskim konkursie ,,Mistrz bajek i komedii-Aleksander Fredro”.  Ania i Nikola napisały współczesną wersję bajki o ,,Pawle i Gawle”.

             Konkurs przyrodniczy

             

            Hubert Bukowiński ,uczeń klasy IV wziął udział w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym pod patronatem MRiRW .Celem konkursu ,,Nie marnuj żywności –szkoda planety” była idea niemarnowania  jedzenia.

                        

               Konkurs historyczno-literacki

            ,,Wszyscy Święci Europy ”to konkurs wojewódzki ,w którym wzięły udział uczennice klasy VII .                             Celem konkursu było upamiętnienie patronów Europy w opowiadaniu lub poezji.          

             

                                          Dziękujemy  za reprezentowanie  naszej szkoły

            w konkursach.

          • BOHATERON

          •    Od kilku lat uczniowie starszych klas biorą udział w projekcie historycznym, natomiast w tym roku szkolnym  do kampanii historycznej dołączyli uczniowie III klasy. Bogate materiały do lekcji oraz filmiki i piosenki nagrane przez ambasadorów projektu były wykorzystane podczas lekcji historii  oraz na wspólnych zajęciach klas: V i III.

          • ,,Zaelektryzowani ”, czyli praktyczna lekcja w naszej szkole

          •   21 listopada odbyły się pokazy chemiczno-fizyczne. Uczniowie mogli aktywnie, poprzez doświadczenia wykonywane przez animatorów z Lublina przyswajać wiedzę fizyczną, chemiczną oraz przyrodniczą. Była to lekcja, która zafascynowała nawet najmłodszych widzów.

          • Wyjazd na przedstawienie "Jaś i Małgosia "

          •   16 listopada uczniowie klas 2 i 3 obejrzeli przedstawienie "Jaś i Małgosia " przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Spektakl odbył się w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Celem wyjazdu było rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych emocji. Znakomita gra aktorów i piękna scenaria sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

          • Wyjazd na spektakl teatralny pt. ,,Balladyna ”

          •    Uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji. Doskonałe kostiumy oraz gra aktorów zaciekawiła uczniów. Wszyscy skupili się na roli Grabca oraz Balladyny. Dzisiejszy wyjazd był cenną lekcją języka polskiego, ponieważ dramat ,,Balladyna” należy do obowiązkowych lektur egzaminacyjnych.

          • Scenki tematyczne, występy solowe i grupowe z okazji 105.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

          •     13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniów klasy VII oraz V. Młodzież z VII klasy zaprezentowała scenkę pt.,,Wolność ”, natomiast uczniowie z V klasy pod postaciami babci i dziadka oraz wnuków opowiedzieli, jak to było przed 1918r. Nie można zapomnieć o pięknych piosenkach o Polsce w wykonaniu przedszkolaków. Na koniec, w jesiennej w zadumie listopadowej słuchaliśmy niepowtarzalnego wokalu Leny i Fabiana. Lena Waręciak wykonaniem piosenki ,,Co to jest niepodległość” przypomniała historię naszego kraju. Uczeń VII klasy Fabian Waręciak religijną piosenką ,,Jak orzeł co w locie zgasł ” opowiedział o trudnych czasach ojczyzny. Uroczystość zakończyła piękną piosenką wykonaną przez Fabiana ,,Życie choć piękne tak kruche jest ”.

          • Akcja ,,Szkoła do hymnu”

          • O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły, ubrani na galowo odśpiewali hymn państwowy. W ten sposób uczciliśmy 105.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

          • Laboratoria Przyszłości- drukarka3D

          •     Uczniowie na lekcjach informatyki zaprojektowali breloki do kluczy sal lekcyjnych w naszej szkole. Podczas lekcji mogli poprzez zabawę rozwijać kreatywność oraz uczyć się pracy zespołowej.

          • Dzień Dyni, czyli realizacja modułu w projekcie ogólnopolskim ,,Z Ekologia na Ty”

          •   Wspaniałą aktywnością dla naszych uczniów był  Dzień  Dyni. Na korytarzu szkolnym stroje w kolorze dyni prezentowali uczniowie z klas 0-VIII. Następnie głosowano na dynie ogrodowe oraz  wykonane ręcznie. To był fajny dzień. Takie spotkanie z cyklu kalendarza świąt nietypowych powtórzymy   na pewno w listopadzie. Każdy uczeń, który brał udział w aktywności otrzymał upominek. Najciekawsze jednak okazały się dyniowe bony edukacyjne, które wykonali uczniowie. Nad świętem czuwali członkowie SU oraz Wolontariatu.                                                 

          • Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz”-wycieczka

          •   Właśnie tutaj ,25 października ,w innowacyjnym muzeum uczniowie z klas III-VIII mieli okazję eksperymentować i testować eksponaty, odkrywać ,,współzależność pomiędzy światem naturalnym a człowiekiem w nim żyjącym”.

            Kino akcji oraz kino familijne to kolejny punkt programu wycieczki, które zrealizowaliśmy odwiedzając Multikino w Galerii Millenium Hall. Uczniowie z klas III-VIII obejrzeli film ,,O psie ,który jeździł koleją”, natomiast starsi uczniowie dowiedzieli się czym jest wojna między bytami i siłami sztucznej inteligencji w ekranizacji science fiction pt. . ,,Twórca”.

            Wyjazd był świetną integracją i przypomnieniem zasad kulturalnego zachowania się w kinie.

             

          • Konkurs ekologiczny

          •       26.10.2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Ekologicznym, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Pawlik uczeń klasy 8 oraz Nikola Miśkowiak i Maciej Kwaśniewski z klasy 7. Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia i upominki, wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

                Organizatorzy konkursu zadbali o uczestników, gdyż w czasie oczekiwania na wyniki konkursu były dodatkowe atrakcje. Uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z nowej pracowni biologicznej, która została niedawno uroczyście otwarta w LO im. ONZ. Mikołaj, Nikola i Maciek mogli prowadzić obserwacje mikroskopowe, bliżej poznać zwierzęta z pracowni biologicznej (m.in. patyczaki), porozmawiać z uczniami LO im ONZ oraz zwiedzić szkołę.

            Opiekun: Ewelina Wardach

          • Niekonwencjonalnie i historycznie? A można i tak….

          •    16 października nasza szkoła gościła grupę Rekonstrukto. Pokaz historyczny dotyczył POWSTANIA STYCZNIOWEGO. Odpowiedni ruch sceniczny oraz metody aktywizujące aktorów zachęcały uczniów do czynnego udziału w tej żywej lekcji historii.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          •    13 października 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysty apel z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej popularnie zwany Dzień Nauczyciela. Uczniowie okazali wdzięczność swoim pedagogom i innym pracownikom szkoły poprzez pięknie wykonany montaż słowno- muzyczny.